go_prev

 

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

 

 

1946 - 1950

 

1946 - Oct 1966: ARMY APPRENTICES SCHOOL

 

46A

 

 

 

Aiston G.   

Allam A.   

Anderson W.   

Appleyard K.   

Aughey R.   

Ayre R.

Barnes A.   

Barnes R,   

Barton V.   

Bawden D.   

Bax L.

Beesley A.

Blackwell F.   

Brahney T.   

Bray H.

Brown E.   

Brown M.   

Buckley D.   

Budd A.

Burdon D.   

Burke P.

Butcher N.   

Butler R.

Carpenter D.   

Cheley B.   

Childs R.   

Chiverell R.   

Christie P.W.

Clarke J .   

Cliff R.

Colquhoun D.M.

Cox R.

Davies G.   

Day R.   

Daykin A.   

Dunne R.   

Dykes G.

Eaglen

Edgecock T.L.

Elliott G.   

English J.   

Eveleigh J.

Fairless R.   

Forman G.   

Fotherby E.    

Freed M.   

Frolic T.   

Gardiner R.A.

Gerrard N.   

Giddy I.   

Gleed D.    

Gleed F.    

Goad P.   

Goddard D.   

Godwin E.

Gordon M.   

Grantham K.   

Green P.

HaIl G.   

Harold G.A.

Harris R.   

Harrow P.   

Harwood J.     

Head A.C.

Holmes M.   

Horwood P.W.

Hutchinson P.

Ireland A.A.B.

Jennings S.    

Johnson S.

Jones J.     

Keating M.    

KeebIe J.    

Kelly M.  

Kelly R.

Lawson P.J.

Lilley J.

MacDowell D.   

MacMillan J.    

Madden E.   

Males P.   

Maple N.  

Mason H.  

Menear B.   

Middleton D.   

Middleton W.   

Millard R.

Millard T.

Mills J.    

Morgan W.   

Moriarty B.   

Morris W.

Oxley R.

Panter D.

Parker A.     

Parker W.

Pocock R.   

Pusey W.E.N.

Rex D.    

Ridout C.   

Roberts M.   

Rowe G.   

Ryan F

Saunders R.   

Seager P.   

Seldon P.   

Shales D.   

Siddall J     

Simmons P.

Smithson P.

Skillern P.

Skinner H.

Smalls D.    

Smith G.    

Smith J. 

Smith J. G.   

Snook J.    

Steward E.    

Stringer H.    

Stuteley J.       

Suttill D.

Taylor C.   

Tingley R.   

Titcombe J.   

Thomas E.   

Tovey M.   

Towler L.M.

Turner L. 

Varty G.    

Vincent J.

Waddell R.

Waite C.   

Walker T.E.

Walker W.   

Wall R.   

Walton G.   

Ward R.  

Ward T.

Washbourne R.    

Waspe A.   

Warling G.   

Watson W.   

Weatherburn R.  

Whelan J. 

White J.   

Whittington J.    

Williams R.   

Wood D.   

Worthington B.   

Wright N.C.

Young R.

 

 

 

 

 

46B

 

 

 

Allmond R.

Anderson A.

Anderson E.

Armstrong D.

Ashby M.

Atkins P.

Baikie P.

Baker G.

Baker J.E.

Baker R.

Baldwin S.

Barker D.

Barker R.

Blake P.

Boucher G.

Bradford N.S.

Brown A.

Buckley W.

Burbridge R.

Burfott J.

Campbell S.

Cane P.

Carnaby A.

Carvell J.

Chicken A.

Cockbill J.

Cockerbill D.

Collins J.

Cooper P.

Cotsford F.

Cottam G.

Cowdrey C.

Cruikshank W.

Cummins A.

Davenport W.

Daykin P.A.

Dicker E.

Dodge A.

Dolphin R.

Donoghue W.T.

Dowey R.

Dunlop J.

East B.

Edge J.

Edwards E.J.

Evans J.

Fairclough E.

Fearon L.

Foster D.W.

Furner D.

Garnett C.

Gilbert J.

Gouch A.

Goodman S.

Gray A.

Green M.

Greenhow F.

Greenslade P.

Guy R.

Hanley H.

Hanna W.

Harden R.

Harding C.

Harvey G.

Harvey P.

Hastings C.

Hayden R.

Hadson F.T.

Heseltine F.

Home N.

Hill M.

Hills E.

Hopper D.

Horton E.

Johnson F.

Jones G.

Jones R.

Judson E.

Kay N.P.

Kelly T.

Kitchen P.

Lawrence E.

Lawrence R.

Liddell R.H.

Lount A.

Luckhurst A.

MacCaulay B.

MacRae W.

Mahon B.

Marshall D.J.

Marshall G.N.

Mason P.

McClement C.

McGrillen R.W.G.

McIlwaine J.

McLean W.

McMahon D.

McMahon T.

McPhail R.

McWilliam J.

Mead B.

Meaden P.

Miller J.

Minchington R.

Moreton M.

Moxon B.

Muncaster A.

Murison R.

Myles P.

Murphy M.

Newton S.

O’Grady J.

Owen R.

Padfield N.

Parnell P.J.

Parsons M.

Philips G.

Pragnell R.

Pragnell T.

Price E.

Ribton B.

Rich D.

Roff R.

Rogers A.

Rowe P.

Sadler R.

Seal P.

Shaw J.D.W.

Smith A.

Smith A.J.

Smith B.T.

Smith J.W.

Smithson J.V.

Smyth D.

Steward W.

Stewart J.

Sutton S.

Swann H.

Sykes E.

Taylor R.

Thornhill E.

Vanderplank T.

Vaughan C.

Vaughen J.D.

Vaughen M.

Wade H.

Wakeley C.

 Wardle L.

Warren D.

Weller B.

Westgate R.

White D.

Wilkinson D.

Wright G.

Wrightson C.

Yeates H.

 

 

 

 

 

 

 

 

47A

 

 

 

Brown A.N.

Cordeux G.B.

Evans M.C.

James T.E.

Keen E.G.

Keyworth E.I.

King M.M.

Le Var L.

Le Var M.W.

Lamond R.S.

Lawrence R.

Malone G.

Northam J.F.

Pentecost V.

Tanner J.

Ward W.T.

 

 

 

 

47B

 

 

 

Allen D.

Bailey

Baker D.

Barnes

Bendall G.C.

Burnell D.F.

Carew R.A.

Charlesworth C.P.

Clarke

Courage J.

Cox M.C.J.

Cuneen

Day

Drew J.J.

Dunne

Fuller J.

Goss

Heath

Hebden C.

Hoare A.M.E.

Horne S.C.

Kirkpatrick D.

Knight G.

Lackey W.T.C.

Littlecote G.

Loader R.J.

Maddams P.J.

Mannering

Maskell N.J.

Moreton M.

Nebard

Pritchard

Reynolds

Richards

Roden J.S.

Rogers W.

Skinner M.W.

Slade R.P.

Stead I.

Stockdale N.

Taylor E.G.

Thurgar D.

Tozer A.C.

Williams P.

Wood D.M.

Woolley R.W.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

48A

 

 

 

Batty Ron

Batty Richard

Byrne G.V.

Clarke

Clarke D.

Comrie M.C.

Conroy F.

Curtis D.

Fink C.

Gardner B.A.G.

Hall

Head D.A.

Hillier D.A.

Hodges A.H.

Lambert

Maddick F.

Osborne D.

Parish K.

Paul

Ridge G.

Roughtledge D.

Sobolewski S.J.W.

Taylor W.

Temple R.R.

Thompson R.E.

Tozer E.

Winter R.S.

Withers L.J.

Withers R.

Yeals E.

 

 

 

 

 

 

48B

 

 

 

Addison M.J.

Barretto B.D.

Beachcroft C.

Berragan G.B.

Brunnen P.

Comrie M.

Derrick R.J.

Espin W.

Evans

Freeman W.C.

Gallop G.

Geeves M.

Guskin S.

Hind E.

Jenkinson R.S.

Martin L.

Maryan B.

Norman

O’Brien

Porch J.

Rafaloskwi

Routledge

Shearer L.

Shotcliff B. (49A)

Smith E.D.

Turner I.M.

Walker K.

Way J.

Wells B.S.

Wright D.C.

Youkanavitch

Young J.H.

 

 

 

 

48C

 

 

 

Peacock J.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49A

 

 

 

Ash L.K. (49B)

Baulf W.J.

Blakey G.

Brigham E.F.

Bust M.N.

Clarke P.

Dowden G.

Dunn H.

Hume I.

King T. (Harrogate 49B)

Mays J.

Pearce A.G.

Sharpe J.

Shrubsole B

Smith A.

Turner A. (49B)

Venning A.R.

Watts A.

Webster D.

Wells M.J.

West W.

Wilson B.

 

 

 

 

 

49B

 

 

 

Alexander M.J.

Arnold J.E.R.

Back M.J. (50A)

Baker B.

Barber B.O.

Barber P. (50A)

Barker R.

Bartlett J.A.

Bawden B.M.

Bell R.P.

Bennett R.T.

Bonner G.G.

Booth C.

Boulter K.G.S.

Bowden C.R. (50A)

Bowyer

Boxe T.J.

Bradley K.H.

Brant R.C.

Brightley

Brind P.H.

Brown I.D.

Buckle B.

Bull D.A.

Burnett G.H.E.

Burnett K.L.

Butler K.

Carpenter

Cassells G.

Cassells J.

Cavalier M.F.

Chaffer T.J.

Chalmers

Charlwood L.K.

Collins R.H.

Cook G.R.

Crane D.S.

Croft G.N.

Crowson D.L.

Cutler

Dudley J.

Dunn G.

Everson D.J.

Faircloth C.W.

Fisher D.

Flemen D.S.

Flynn

Francis I.

Frost T.J.E.

Galloway R.

Gamble F.

Gee J.M. (50A)

Gibson L.

Gray T.E. (50A)

Haden R. (50A)

Hall C.R.

Harding D.W.

Harvey D.J.

Hayden J.R.

Hayes P.B.

Haynes P.F.

Henry P.E.

Hill R. (50A)

Horne E.B.

Horton C.P.

Hughes

Hunter J.

Hutchinson D.

Jackson P.A.

Johnson D.G.A.

Jones I.E. (50A)

Jones R.A.

Kirton F.

Le Roy G.G.

Lindley

Long C.C.

Lowless M.

MacBeath J.A.

MacDonald J.I.

Mackett R.R.

Marks R.J.

Mather G.L.

Matyear D.H. (50A)

Mauger J. (50A)

Maynard S.

McColl A.

McCormac G.J.

McGarry G.C.

McKnight A.

Meadows W.R.

Metcalf W.T.

Meyer K.J. (50A)

Millie G.A.

Molesworth C.R.

Morgan C.H.

Morris L.H.

Mudie D.J.

Nash H.G.

Newby C.

Nightingale E.

Norris W.H.

Osborne D.E.

Owen D.B.

Perkins D.F.

Perrott D.J.

Phillips K.

Powell C.

Prince J.R. (50A)

Prior G.A. (50A)

Proost R.E.

Pryor B.B.

Purdy J.

Randle D.L.

Rich L.G.L.

Ridge A.J.

Robson R.M.

Rogers K.A.

Ryan E.B.J.P.

Saville D.R.

Sculler R.W.

Searle D.

Sewell R.

Shipton B.

Simmonds K.M.

Skeates N.A.A.

Spencer J.

Spurgin D.H.

Stocker B.C.

Sylvester B.J.

Temple R.L.

Thomas E.F.

Thornton G.J.

Tucker R.H. (50A)

Uden T.J.

Vaughan J.E.

Veale M.M. (50A)

Verdon F.P.

Villiers D.G.

Wadsworth H.B.A. (50A)

Wallace B.S.

Warwick R.M.

Watson

Weller F.W.

Williams P.J.

Wright R.W.

 

 

 

 

 

 

 

49X

 

 

 

Warner A.J.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50A

 

 

 

Aslett D.J.

Bailey B.

Chalmers J.S.

Clements

Derbyshire A.C.

Foster F.R.

Hosty J.

Hughes A.A.

Kinson J.

Leech E.J.

Melhuish C.

Meyer K.J.

Moodie W.

Pickworth I.J.

Seikus J.

Simmons C.

Stannett R.E.

Stubbs R.P.

Sutton M.

Tarbrooke G.S.

Wood P.B.

 

 

 

 

 

 

 

50B

 

 

 

Ayre C.

Brown I.

Clements B.R.

Gardiner M.R.

Gaymer-Derham G.L.

Hague R.

Harrison P.E.C.

Harrison R.H.J.

Hennessy P.M.

Lennox T.E.

McCoig-Lees G.A.

Morton

Nicholson J. (51A)

Penny D.

Potter K.J.

Robertson W.T.

Skinner C.B.

Sutton M.

Thornton J.M.

Walker J.E.L.

Ward A.P.

Webb-Morris M.A.

Webber N.T.

West R.A.

 

 

 

 

50C

 

 

 

Ostrolenk P.

 

 

 

 

 

 

 

 

go_top

 

counter customizable free hit